Stellenbosch Conservatoire – May-July 2018

Antonio Pompa-Baldi
Piano Recital | Klavieruitvoering
Programme includes:
Hummel Sonata Op.13
Poulenc Naploi Suite for Piano
Five French songs of Poulenc & Edith Piaf
Chabrier Bourrée Fantasque 

Piana Improvisations on Neapolitan Songs
Fri 25 May, 20:00
Endler

read more… | lees meer…

Wading Home Opera
presented by Southern Methodist University, Dallas, Texas
Donnie Ray Albert (baritone)
Bronwen Forbay (soprano)
Nathan Myers (baritone)
Moretta Irchirl (mezzo soprano)
Arielle Collier (mezzo soprano)
Paul André Doucet (baritone)

Sun 3 June, 15:00
Fismer

FREE ENTRY | TOEGANG GRATIS
To reserve your seat please click here

read more… | lees meer…

International Piano Trio

Internasionale Klaviertrio
Nikita Borisoglebsky (violin | viool)
Alexander Buzlov (cello | tjello)
Bryan Wallick (piano | klavier)

Endler

Sat 9 Junie, 20:00
read more… | lees meer…

FREE Lunch Hour Concerts

GRATIS Etensuurkonserte

Mendelssohn’s Violin Concerto
Christian Brand (violin | viool)
Elna van der Merwe (piano | klavier)

Don 31 Mei
13:10-13:50
Fismer

FREE | GRATIS

Public Exams
Openbare Eksamens 

TUES, 22 MAY  FISMER
17:00 Cameron Williams Clarinet 3S
17:45 Chico Munoz Trumpet 3S

MON, 28 MAY  FISMER
15:45 Jessica Daniels Recorder 4S
16:15 Caterina Riegl Recorder 4S
16:45 Rikus Coetsee Saxophone 4S
17:15 Rian Smit Flute 4S
18:00 Andre Visser Chamber Music 4S
18:45 Amanda Lawrence Chamber Music 3S

19:30 Portia Holmes Chamber Music 3S

MON, 28 MAY  ENDLER
16:45 Alexandra Beaven Accompaniment 3S
17:45 Kevin Topkin Piano 4S
18:15 Caron Tremble Piano 4S
19:30 David Wolfswinkel Choral Conducting 3S
20:15 Jade Paige Choral Conducting 3S

WEDS, 30 MAY  ENDLER
17:45 Seung-Ree Lee Piano 3S
18:15 Johanna Fourie Chamber Music 3S
19:00 Carmen van Renssen Accompaniment 3S
19:45 Jacobus de Jager Piano 3S

MON, 4 JUNE  ENDLER
17:00 Vincent Varrie Guitar 3S
17:30 Hugo Veldsman Guitar 4S

WEDS, 6 JUNE FISMER
16:00 Reinhardt Liebenberg Voice 4S
16:45 Lusi Sesanti Voice 4S
17:30 Alida van der Walt Voice 4S
18:15 Marina Pienaar Voice 4S
19:00 Anna du Plessis Voice 4S
19:45 Trudette Schoeman Voice 4S

WEDS, 6 JUNE  ENDLER
18:30 Nastassja Pretorius Cello 3S
19:00 Lauren Wesley-Smith Cello 3S
19:45 Christian Brand Violin 4S
20:30 Jenna O’Neill Violin Performance MMus

FRI, 8 JUNE  FISMER
17:30 Jana-Mari van Dyk Voice 3S
18:00 Kirsten Pienaar Voice 3S
18:30 Blaine Josephs Voice 3S
19:15 Van Wyk Venter Voice 3S
19:45 Phillip Jordaan Voice 3S

TUES, 12 JUNE  ENDLER
17:00 Nicole van Wyk Percussion 4S

FRI, 22 JUNE  ENDLER
19:00 Jenna O’Neill Chamber Music MMus

DINS, 22 MEI  FISMER
17:00 Cameron Williams Klarinet 3S
17:45 Chico Munoz Trompet 3S

MAAN, 28 MEI  FISMER
15:45 Jessica Daniels Blokfluit 4S
16:15 Caterina Riegl Blokfluit 4S
16:45 Rikus Coetsee Saksofoon 4S
17:15 Rian Smit Fluit 4S
18:00 Andre Visser Kamermusiek 4S
18:45 Amanda Lawrence Kamermusiek 3S
19:30 Portia Holmes Kamermusiek 3S

MAAN, 28 MEI  ENDLER
16:45 Alexandra Beaven Begeleiding 3S
17:45 Kevin Topkin Klavier 4S
18:15 Caron Tremble Klavier 4S
19:30 David Wolfswinkel Koordirigeerkuns 3S
20:15 Jade Paige Koordirigeerkuns 3S

WOENS, 30 MEI  ENDLER
17:45 Seung-Ree Lee Klavier 3S
18:15 Johanna Fourie Kamermusiek 3S
19:00 Carmen van Renssen Begeleiding 3S
19:45 Jacobus de Jager Klavier 3S

MAAN, 4 JUNIE  ENDLER
17:00 Vincent Varrie Ghitaar 3S
17:30 Hugo Veldsman Ghitaar 4S

WOENS, 6 JUNIE FISMER
16:00 Reinhardt Liebenberg Sang 4S
16:45 Lusi Sesanti Sang 4S
17:30 Alida van der Walt Sang 4S
18:15 Marina Pienaar Sang 4S
19:00 Anna du Plessis Sang 4S
19:45 Trudette Schoeman Sang 4S

WOENS, 6 JUNIE  ENDLER
18:30 Nastassja Pretorius Tjello 3S
19:00 Lauren Wesley-Smith Tjello 3S
19:45 Christian Brand Viool 4S
20:30 Jenna o’ Neill Viool Solo MMus

VRY, 8 JUNIE  FISMER
17:30 Jana-Mari van Dyk Sang 3S
18:00 Kirsten Pienaar Sang 3S
18:30 Blaine Josephs Sang 3S
19:15 Van Wyk Venter Sang 3S
19:45 Phillip Jordaan Sang 3S

DINS, 12 JUNIE  ENDLER
17:00 Nicole van Wyk Slagwerk 4S

VRY, 22 JUNIE  ENDLER
19:00 Jenna o’ Neill Kamermusiek MMus

Coming soon
Binnekort

Tickets go on sale for the 15th SICMF

Despite severe budget cuts at our educational facilities and arts institutions over the last year or so, the Stellenbosch International Chamber Music Festival is set to go ahead with its 15th annual festival. The programme will be bold. (With one of South Africa’s most lauded concert pianists, Nina Schumann, at the helm, who would expect anything less!).

The SICMF faculty concerts will take place between 6 and 15 July at the Endler hall in the Stellenbosch University Konservatorium.

The SICMF is a unique and vibrant musical extravaganza, where inspiration, education and world-class performance combine facilitating social cohesion, racial integration and community interaction. Each year 300+ students enrol for active participation.

The SICMF will again host international celebrities such as Nicolas Dautricourt, Boris Brovstyn and Alissa Margulis (violin), Juan-Miguel Hernandez and Gareth Lubbe (viola), Alexander Buzlov and David Cohen (cello), Uxia Martinez Botana (double bass), Jeff Nelson (French Horn), Ferdinand Steiner (clarinet) and Demarre McGill (flute) to name a few. All of these names can be found in programmes from the Salzburg Festival, Verbier Festival, Wigmore Hall and/or the Lincoln Arts Centre in New York.

Imaginative SICMF programmes this year will include favourites from the standard repertoire as well as new works by Colletti, Golijov, Bernd Franke (a work recently premiered in Europe for overtone singer, solo violin, cello and string orchestra) and the world premiere of a newly commissioned work by the SICMF featured composer, Neo Muyango.

For more information on artists and programmes please visit www.sicmf.co.za. For further information with regard to ticket sales please contact Fiona Grayer on 021 808 2358.
—–
Kaartjies beskikbaar vir 15de Kamermusiekfees

Ten spyte van ingrypende besnoeings by opvoedkundige en artistieke instellings gedurende die afgelope jaar, gaan die Stellenbosch Internasionale Kamermusiekfees voort met sy 15de jaarlikse fees.  `n Uitdagende en opwindende program word weereens in die vooruitsig gestel:  hoe sou dit anders kon wees met Nina Schumann, een van die land se voorste pianiste, aan die stuur!

Die konsertaanbiedings wat deel is van die SIKMF vind plaas tussen 6 en 15 Julie in die Endlersaal van die Konservatorium, Universiteit Stellenbosch.

Die Stellenbosch Internasionale Kamermusiekfees is `n besondere en opwindende musiekbelewenis, waar inspirasie, opleiding en uitvoerings van wêreldgehalte dien om samehorigheid en gemeenskapsinteraksie oor sosiale en rassegrense heen te bevorder.  Jaarliks neem ongeveer 300 studente aan die fees deel.

Die SIKMF het weer daarin geslaag om `n aantal internasionaal-gevierde kunstenaars te lok:  Nicolas Dauticourt, Boris Brovstyn en Alissa Margulis (viool), Juan-Miguel Hernandez en Gareth Lubbe (altviool), Alexander Buzlov en David Cohen (tjello), Uxia Martinez Botana (kontrabas), Jeff Nelson (Franse horing), Ferdinand Steiner (klarinet) en Demarre McGill (fluit), om maar net enkeles te noem.  Die name van hierdie kunstenaars kan ook almal gevind word op die programme van voorste musiekinstansies elders in die wêreld, soos die Salzburgse Musiekfees, die Verbier-Musiekfees, by Wigmore Hall of die Lincoln Arts Centre in New York.

Die verbeeldingryke feesprogram sal vanjaar bekende werke uit die klassieke repertorium insluit sowel as nuwe komposisies deur Colletti, Golijov en Bernd Franke (`n komposisie vir botoonsanger, viool, tjello en strykorkes, wat onlangs in Europa vir die eerste keer uitgevoer is), asook die première van `n nuutgekomponeerde opdragwerk deur Neo Muyanga, wat spesiaal vir die Kamermusiekfees geskryf is. Muyanga is vanjaar se gaskomponis.

Meer inligting oor die konserte en kunstenaars kan bekom word  by www.sicmf.co.za. Vir verdere inligting oor kaartjieverkope skakel Fiona Grayer by 021 808 2358.