Stellenbosch Klassieke Musiek Woordfees 6 – 15 March 2020

Coming soon
Binnekort

US TOYOTA WOORDFEES 2020
6 – 15 MARCH | MAART

Book your tickets now! For more information click here
Kaartjies nou beskikbaar! Klik hier vir meer inligting.

Universiteit Stellenbosch Simfonieorkes
Bernhard Gueller (conductor | dirigent)
Alissa Margulis (violin | viool)
Mario Nell (organ | orrel)

Beethoven Violin Concerto
Guilmant Symphony No. 1 for Organ and Orchestra
Vry 6 Mrt, 20:00
kykNET Endler

read more… | lees meer…

Luis Magalhães Solo Piano Recital
Luis Magalhães (piano | klavier)
Beethoven Six Bagatelles
Schubert Drei Klavierstücke
Ravel Miroirs
Scriabin Vers la flamme
Sat 7 Mar, 15:00
kykNET Endler
read more… | lees meer…

Paganini tot Piazolla
James Grace (guitar | kitaar)
David Bester (violin | viool)

Paganini Sonata Concertata
Machado from Musique Populaires Brésiliennes
Piazzolla Histoire du Tango
Sat 7 Mrt, 16:00 | Don 12 Mrt, 15:00
kykNET Fismer

read more… | lees meer…

The Four Seasons Recomposed
Flat Mountain Project ensemble
Annien Shaw (solo violin | viool)
Bonolo Kgaile (solo violin | viool)  

Hans Roosenschoon 3 – JS Bach’s Brandenburg Concerto reimagined
Max Richter The Four Seasons Recomposed
Sat 7 Mar, 20:00
kykNET Endler

read more… | lees meer…

Beethoven-sonates
Alissa Margulis (violin | viool)
Luis Magalhães (piano | klavier)
Son 3 Mrt, 15:00
kykNET Endler

read more… | lees meer…

Die Mamre Traviata
Opera in Mamre, in collaboration with the SU Music Department
Arline Jaftha (soprano | sopraan)
Wayne Mkhize (tenor | tenoor)
Conroy Scott (baritone | bariton)
Minette du Toit-Pearce (mezzo-soprano | mezzosopraan)
Lauren Dasappa (soprano | sopraan)
Students of the SU Music Department
Presented and accompanied by José Dias (piano | klavier)

Son 8 Mrt, 19:00
kykNET Endler

read more… | lees meer…

Die Forelle: Kwintette vir klavier en strykers
Pieter Grobler (piano | klavier)
Suzanne Martens (violin \ viool)
Emile de Roubaix (viola | altviool)
Peter Martens (cello | tjello)
Mariechen Meyer (double bass | kontrabas)

Schubert Piano Quintet in A major, D.667
Hummel Piano Quintet, Op. 87
Sun 9 Mar 20:30
kykNet Fismer

read more… | lees meer…

Moederkerk Orrelweek
Maan 9 Maart: Louna Stofberg
Dins 10 Maart: Winand Grundling
Woens 11 Maart: Marnus Greyling
Don 12 Maart: Albert Troskie
Vry 13 Maart: Zorada Temmingh
Alle uitvoerings 13:15-13:45
Moederkerk, Stellenbosch

read more… | lees meer…

Beethoven & Rachmaninov
Anmari van der Westhuizen (cello | tjello)
Megan-Geoffrey Prins (piano | klavier)

Beethoven 7 Variations on “Bei Mannern, welche Liebe fuhlen” from Mozart’s Die Zauberflote
Beethoven 12 Variations in G Major on the theme: “See the conqu’ring hero comes” from Handel’s Judas Maccabaeus
Rachmaninov Sonata in g minor Op. 19
Maan 9 Mrt, 15:00
kykNET Endler
read more… | lees meer…

Baroque Opera Gala Concert
Camerata Tinta Barocca
Lynelle Kenned (soprano | sopraan)
Brittany Smith (soprano | sopraan)
Directed from the harpsichord by CTB’s Artistic Director, Erik Dippenaar

Mon 9 Mar, 20:00
kykNET Endler

read more… | lees meer…

Mizar Trio
Louisa Theart (flute, alto flute, piccolo | fluit, altfluit, piccolo)
Dylan Tabisher (marimba, vibrophone | marimba, vibrafoon)
David Pinoit (cello | tjello)

Bach Trio sonata in G major
Ingrid Stolzel The Voice of the Rain
Piazzola arr. M. van Dijk Histoire du Tango
Matthijs van Dijk The Rain Next Door
Ricardo Amarante – theme from Netflix hit show Narcos arr. Matthijs van Dijk Tuyo
The Rolling Stones arr. Matthijs van Dijk Paint it Black

Mon 9 Mar, 20:30
kykNET Fismer

read more… | lees meer…

Of Triumph & Tribulation
Odeion String Quartet
Samson Diamond (violin| viool)
Sharon de Kock (violin | viool)
Jeanne-Louise Moolman (viola | altviool)
Anmari van der Westhuizen (cello | tjello)

Beethoven String Quartet No.13 in B flat major Op.130
Tues 10 Mar, 16:00
kykNET Fismer

read more… | lees meer…

Mariam Batsashvili Solo Piano Recital
Mariam Batsashvili (piano | klavier)
Bach Chromatic Fantasia and Fuge D minor, BWV 903
Mozart Sonate Nr. 8 D-Dur KV 311
Liszt Rhapsodie Espagnole (Spanish Rhapsody), S.254
Ravel Sonatine
Gounod/Liszt Valse de “Faust” 

Tues 10 Mar, 20:00
kykNET Endler

read more… | lees meer…

Lied + Kuns + Lied
Minette du Toit-Pearce (mezzo soprano | mezzosopraan)
Bennie van Eeden (piano | klavier)

Dins 10 Mrt, 20:30
kykNET Fismer

read more… | lees meer…

Charl du Plessis Trio: Imagine
Charl du Plessis (piano | klavier)
Werner Spies (bass | bas)
Peter Auret (drums | tromme)    
   
Wed 11 Mar, 11:00
kykNET Endler

read more… | lees meer…

Daniel Prozesky with the Amici Quartet
Daniel Prozesky (clarinet | klarinet)
Suzanne Martens (violin | viool)
David Bester (violin | viool)
Karin Gaertner (viola | altviool)
Peter Martens (cello | tjello)

Mozart Clarinet Quartet KV317d
Klatzow Clarinet Quintet **World Premiere**
Brahms Clarinet Quintet
Woens 11 Mrt, 15:00
kykNET Endler

read more… | lees meer…

South African Soundscapes for Reed Quintet
Carin Bam (oboe | hobo)
Frances Brand (clarinet | klarinet)
Liam Burden (saxophone | saxofoon)
Annelize de Villiers (bass clarinet | basklarinet)
Simon Ball (bassoon | fagot)

David Earl Elegy for Winnie Mandela
M. van der Walt Brolloks en Bittergal
A. Feder Shades of Dhuva
arr: A. Feder Stokvel
A. Schonken Boeremusiek, Bourrée en Volksmusiekvariasies
Weds 11 Mar, 16:00
kykNET Fismer

read more… | lees meer…

Finding | Being
Megan-Geoffrey Prins (piano | klavier)
Beethoven Piano Sonata No. 23 in F minor, Op. 57
Matthijs van Dijk (Title to be confirmed)
Arthur Feder Finding – Being
Tchaikovsky arr. M Pletnev The Nutcracker, Op. 71a

Weds 11 Mar, 20:00
kykNET Endler

read more… | lees meer…

Universiteitskoor Stellenbosch
André van der Merwe (conductor | dirigent)
Etensuurkonserte
Don 12 Mrt, 13:15
Vry 13 Mrt, 13:15

read more… | lees meer…


Stellenbosch University Choir
André van der Merwe (conductor | dirigent)
Galakonsert
Don 12 Mrt, 16:00
kykNET Endler

read more… | lees meer…

Portret
Magdalene Minnaar (soprano | sopraan)
Maryke Johnson (piano | klavier)

Catalani Ebben ne andro Lontana from La Wally
J. Pescod Oktobermaand
A Mc. Broom The Rose
Nivana arr. Tori Amos Smells Like Teen Spirit
H. Arlen Somewhere over the Rainbow uit The Wizard of Oz
R. Strauss Cäcilie uit Op. 27 Nr. 2
Rachmaninoff Vocalise uit 14 Romances, Op. 34
S. le Roux Marais Heimwee
A. Lloyd Webber Music of the Night uit The Phantom of the Opera
Puccini O mio Babbino Caro uit Gianni Schicchi
Gounod Je Veux Vivre  uit Roméo et Juliette
Händel Rejoice Greatly uit The Messiah
Muyanga Thoriso le Morusu “Praise and Riot”
Don 12 Mrt, 18:00
Vry 13 Mrt, 13:00
kykNET Fismer

read more… | lees meer…

LGT Young Soloists
Alexander Gilman (Artistic Director)
Soloists:
Miclen LaiPang (violin, USA)
Otoha Tabata (viola, Japan)
Luka Coetzee (cello, South Africa/Canada)
Katherine Yoon (violin, South Korea)
LGT Young Soloists String Ensemble

Holst St. Pauls Suite
Beethoven arr. Paul Struck Kreutzer Sonata for violin and strings
Hindemith Trauermusik for viola and strings
P.I. Tchaikovsky Pezzo Capriccioso Op. 62 for cello and strings
Piazzolla arr. Paul Struck
Le Grand Tango for violin and strings 
Don 12 Mrt, 20:00
kykNET Endler

read more… | lees meer…

Landscapes for Guitar
Nina Fourie-Gouws (guitar | kitaar)
Gerard Seymour (artist | kunstenaar)
Che Adams (Flamenco dancer & choreographer | Flamenco-danser & choreograaf)
Brent January, Damian Christians en Marius Otto (guitar | kitaar)

Works by Brouwer, Tárrega, Albéniz, Koshkin, Domeniconi

Thurs 12 Mar, 20:30
Sat 14 Mar, 13:00
kykNET Fismer

read more… | lees meer…

Ahimsa – Juliet String Quartet
Annien Shaw (violin 1 | viool 1)
Matthew Stead (violin 2 | viool 2)
Emile de Roubaix (viola | altviool)
Babette Roosenschoon (cello | tjello)

Shostakovich String Quartet No. 3 in F major
Matthijs van Dijk “Truce?” he asked – for string quartet
Mark O’Connor Appalachia Waltz
arranged by Frederik Sjolin Valse from Lasse
Fri 13 Mar, 18:00
kykNET Endler

read more… | lees meer…

Playing with Fire
Liesl Stoltz (flute | fluit)
Albie van Schalkwyk (piano | klavier)

Hummel Sonata Op. 50
Martin Ballade
Muczynski Sonata
Godard Suite de trios morceaux Op. 116

Sat 14 Mrt, 10:00
kykNET Fismer

read more… | lees meer…

Schubert, Schumann en Sinatra
Zorada Temmingh (piano | klavier)
Elna van der Merwe (piano | klavier)

Sat 14 Mar, 11:00
kykNET Endler
read more… | lees meer…

Brahms Requiem
Johan de Villiers (conductor | dirigent)
Libertas Choir and orchestra | Libertas-koor en orkes
Zorada Temmingh (organ | orrel)
Lynelle Kenned (soprano | sopraan)
Conroy Scott (baritone | bariton)

Sat 14 Mrt, 15:00
Son 15 Mrt, 14:00
kykNET Endler

read more… | lees meer…

Hemispheres
SU Chamber Choir | US Kamerkoor
Martin Berger (conductor | dirigent)
Illinois Wesleyan University Collegiate Choir (USA)
J. Scott Ferguson (conductor | dirigent)

Sat 14 Mar, 20:00
kykNET Endler

read more… | lees meer…

Der Dichter Spricht
Berta Brozgul (piano | klavier)
Schumann Kinderszenen
Chopin 24 Preludes Op. 28 

Sat 14 Mar, 20:30
kykNET Fismer

read more… | lees meer…

Percussion Threads – from Zurich to Mzansi
Cosmic Percussion Ensemble:
Lukas Rechsteiner, Tilmann Bogler, Thomas Büchel, Janic Sarott (CH)
Sarah Evans (viola, SA)
Lungiswa Plaatjes (vocals, SA)
Nomapostile Nyiki (vocals and uhadi, SA)
Neo Muyanga (SA) and Nik Bärtsch (CH) (composers)

Sun 15 Mar, 11:00
kykNET Fismer

read more… | lees meer…

Derek Gripper: Classical Guitar meets Africa
Derek Gripper (guitar | kitaar)
Sun 15 Mar, 18:30
kykNET Fismer

read more… | lees meer…

Copyright © 2020 Stellenbosch University | Konservatorium | Music Department, All rights reserved.

Want to change how you receive these emails?
You can update your preferences or unsubscribe from this list